Nejenom helmou se lze chránit |
Nová aplikace Horské Služby České Republiky
Na Google Play naleznete aplikaci Horské služby, která ve spolupráci s Českou pojišťovnou přichází s originální mobilní aplikací pomáhající návštěvníkům českých hor. V případě nouze a uživatelům nabízí i celou řadu dalších užitečných funkcí:
- Rychlé přivolání pomoci s lokalizací volajícího
- Zásadní funkcí aplikace je rychlé a snadné přivolání pomoci nejbližší hlídky Horské služby v případě nouze. Tato funkce navíc není závislá na dostupnosti datového signálu, ale pracuje s lokalizací pomocí GPS. - Aplikace dokáže rovněž odeslat Horské službě nouzovou SMS zprávu s přesnou polohou uživatele telefonu. - Informace o horských střediscích, infocentrech, muzeích - Informace o stanicích Horské služby s kontakty a přesnou polohou
Mobilní "Horská služba“ pomůže také vyhledat lyžařská střediska, poskytne základní aktuální informace o sněhových podmínkách, lavinovém nebezpečí a počasí na daném místě. Můžete si také prohlédnout aktuální obrázky z lyžařského střediska. Aplikace také obsahuje informace o počtu vleků, sjezdovek, zda jsou v provozu a další podrobnější informace. Podle aktuální polohy uživatele umí také najít nejbližší stanici Horské služby a zobrazit její telefonní číslo a dobu provozu.
Další možnosti využití aplikace
Součástí aplikace jsou čtyři informační oblasti - desatero Horské služby, návod, jak poskytnout první pomoc, pravidla jízdy na sjezdovkách a instrukce, jak předcházet nebezpečí v lavinových oblastech. Jejím prostřednictvím si lze rychle a jednoduše sjednat také úrazové pojištění České pojišťovny.
|
|
Díky vánočnímu sněžení a trvalému zasněžování se rozběhla sezona na českých a moravských horách a po vydatném víkendovém sněžení i v Alpách. Je potěšitelné, že hlav bez helem, které nechrání mozky je minimum. Každá hlava má svoje specifika a tomu by měla odpovídat i vybraná ochrana. Tři základní kriteria pří výběru obvykle jsou: 1) Bezpečnost 2) Pohodlí 3) Cena. Každá značka řeší vyváženost těchto požadavků. Níže uvedený graf popisuje porovnání v rámci značky POC.
Cena: Pokud začneme od té poslední, tak spodní cenovou hranicí je 1.500,-Kč. Cokoli, co je pod touto cenou nemůže mít průměrné materiály pro ochranu. Špičkové závodní helmy se pohybují kolem 14.000,-Kč. Letos musí všechny odpovídat novým pravidlům FIS.
Pohodlí: Plné uši, měkké uši, odvětrání, to vše zvyšuje komfort, ale snižuje míru bezpečnosti. Každý otvor ve vrchní skořepině helmy umožňuje energii nárazu procházet tímto slabým místem
Bezpečnost: Použité mateiály skořepiny, vystýlky i materiál přezky rozhodují, jakou míru bezpečnosti helma má.

|
Na co hledět při výběru helmy? |
Musím vědět, jak a co jezdím a podle toho vybírat helmu. Nejprve si musím uvědomit, že helma není jen módní doplněk.
Co musí helma umět?
1. Zamezení proražení a rozložení nárazu z bodu do plochy
• Použitý materiál a tloušťka skořepiny - Značka POC ve svých skořepinách používá materiály PC (polykarbonát) a ABS, které se vyznačují vysokou odolností proti nárazu, tepelnou odolností a houževnatostí. U top helem pak používá karbon.
|
Celý článek...
|
Na české lyžaře si advokáti v cizině už brousí zuby |
Pojišťovny před zimní sezónou varují české návštěvníky středisek zimních sportů v zahraničí. Na české lyžaře, kteří se na sjezdovkách v cizině, zejména v Rakousku, srazí s domácími, totiž pořádají tamní advokáti doslova hony. Snaží se z Čechů vytřískat značná odškodnění pro své klienty, a to i v případech, kdy český lyžař není jednoznačným viníkem.
Více čtěte zde. |
Jak správně vybrat helmu? Zamysleme se... |
Výběr automobilu na základě bezpečnostních prvků je dnes úplná samozřejmost. Že mají lyže/snowboard a automobil mnoho společného? Určitě ano, s tím rozdílem, že bezpečnostní vybavení na zimní sporty považuje za samozřejmost jen málokdo z nás.
Nehoda v 60 km/h v autě – nepříjemnost. Na lyžích? To zavání průšvihem.
Ve voze používáte pásy jako pasivní bezpečnostní prvek a počítáte s tím, že vás při nehodě udrží v sedačce. Stejně tak věříte, že deformační zóny auta jsou zkonstruovány tak, aby absorbovaly co největší část energie, a uklidňuje vás, že vaše tělo zachytí Airbag/y, a vám se tak nic nestane.
Zamyslete se ve stejném duchu nad výběrem helmy. Vždyť na lyžích nebo snowboardu průměrný lyžař běžně dosahuje rychlostí přes 60 km/h. Stejně jako v autě. Představte si náraz v autě v 60 km/h… a ve STEJNÉ RYCHLOSTI na lyžích…!!!
|
Celý článek...
|
|
|
|
|