Anketní otázka

Jezdíte raději na lyžích či na snowboardu?
 

PřihlášeníAktuality
Nejenom helmou se lze chránit

header logo hscrNová aplikace Horské Služby České Republiky

Na Google Play  naleznete aplikaci Horské služby, která ve spolupráci s Českou pojišťovnou přichází s originální mobilní aplikací pomáhající návštěvníkům českých hor. V případě nouze a uživatelům nabízí i celou řadu dalších užitečných funkcí:

- Rychlé přivolání pomoci s lokalizací volajícího

- Zásadní funkcí aplikace je rychlé a snadné přivolání pomoci nejbližší hlídky Horské služby v případě nouze. Tato funkce navíc není závislá na dostupnosti datového signálu, ale pracuje s lokalizací pomocí GPS.
- Aplikace dokáže rovněž odeslat Horské službě nouzovou SMS zprávu s přesnou polohou uživatele telefonu.
- Informace o horských střediscích, infocentrech, muzeích
- Informace o stanicích Horské služby s kontakty a přesnou polohou

Mobilní "Horská služba“ pomůže také vyhledat lyžařská střediska, poskytne základní aktuální informace o sněhových podmínkách, lavinovém nebezpečí a počasí na daném místě. Můžete si také prohlédnout aktuální obrázky z lyžařského střediska. Aplikace také obsahuje informace o počtu vleků, sjezdovek, zda jsou v provozu a další podrobnější informace.
Podle aktuální polohy uživatele umí také najít nejbližší stanici Horské služby a zobrazit její telefonní číslo a dobu provozu.

Další možnosti využití aplikace 

Součástí aplikace jsou čtyři informační oblasti - desatero Horské služby, návod, jak poskytnout první pomoc, pravidla jízdy na sjezdovkách a instrukce, jak předcházet nebezpečí v lavinových oblastech. Jejím prostřednictvím si lze rychle a jednoduše sjednat také úrazové pojištění České pojišťovny.


 
Zimní sezona 2014/2015

Díky vánočnímu sněžení a trvalému zasněžování se rozběhla sezona na českých a moravských horách a po vydatném víkendovém sněžení i v Alpách. Je potěšitelné, že hlav bez helem, které nechrání mozky je minimum. Každá hlava má svoje specifika a tomu by měla odpovídat i vybraná ochrana. Tři základní kriteria pří výběru obvykle jsou: 1) Bezpečnost 2) Pohodlí 3) Cena. Každá značka řeší vyváženost těchto požadavků. Níže uvedený graf popisuje porovnání v rámci značky POC.

Cena: Pokud začneme od té poslední, tak spodní cenovou hranicí je 1.500,-Kč. Cokoli, co je pod touto cenou nemůže mít průměrné materiály pro ochranu. Špičkové závodní helmy se pohybují kolem 14.000,-Kč. Letos musí všechny odpovídat novým pravidlům FIS.

Pohodlí: Plné uši, měkké uši, odvětrání, to vše zvyšuje komfort, ale snižuje míru bezpečnosti. Každý otvor ve vrchní skořepině helmy umožňuje energii nárazu procházet tímto slabým místem

Bezpečnost: Použité mateiály skořepiny, vystýlky i materiál přezky rozhodují, jakou míru bezpečnosti helma má.

POC vyber helmy 150x150 2

 

 

 

 

 

 
Na co hledět při výběru helmy?

Musím vědět, jak a co jezdím a podle toho vybírat helmu. Nejprve si musím uvědomit, že helma není jen módní doplněk.

Co musí helma umět?

1. Zamezení proražení a rozložení nárazu z bodu do plochy

Použitý materiál a tloušťka skořepiny - Značka POC ve svých skořepinách používá materiály PC (polykarbonát) a ABS, které se vyznačují vysokou odolností proti nárazu, tepelnou odolností a houževnatostí. U top helem pak používá karbon.

Celý článek...
 
Na české lyžaře si advokáti v cizině už brousí zuby

Pojišťovny před zimní sezónou varují české návštěvníky středisek zimních sportů v zahraničí. Na české lyžaře, kteří se na sjezdovkách v cizině, zejména v Rakousku, srazí s domácími, totiž pořádají tamní advokáti doslova hony. Snaží se z Čechů vytřískat značná odškodnění pro své klienty, a to i v případech, kdy český lyžař není jednoznačným viníkem.

Více čtěte zde.

 
Jak správně vybrat helmu? Zamysleme se...

Výběr automobilu na základě bezpečnostních prvků je dnes úplná samozřejmost. Že mají lyže/snowboard a automobil mnoho společného? Určitě ano, s tím rozdílem, že bezpečnostní vybavení na zimní sporty považuje za samozřejmost jen málokdo z nás.

Nehoda v 60 km/h v autě – nepříjemnost. Na lyžích? To zavání průšvihem.

Ve voze používáte pásy jako pasivní bezpečnostní prvek a počítáte s tím, že vás při nehodě udrží v sedačce. Stejně tak věříte, že deformační zóny auta jsou zkonstruovány tak, aby absorbovaly co největší část energie, a uklidňuje vás, že vaše tělo zachytí Airbag/y, a vám se tak nic nestane.

Zamyslete se ve stejném duchu nad výběrem helmy. Vždyť na lyžích nebo snowboardu průměrný lyžař běžně dosahuje rychlostí přes 60 km/h. Stejně jako v autě. Představte si náraz v autě v 60 km/h… a ve STEJNÉ RYCHLOSTI na lyžích…!!!

Celý článek...