Anketní otázka

Jezdíte raději na lyžích či na snowboardu?
 

PřihlášeníO projektu

Chraňte mozky

Nejlepší úraz je ten, ke kterému nedojde. Pokud se ale něco stane, je potřeba se chránit. Cílem projektu „Chraňte mozky" je přimět lidi k zamyšlení, že na sjezdovkách nejsou sami, uvědomit si, že se kdykoliv může cokoliv stát i bez vlastního přičinění a přemýšlet o tom, jestli jsou dostatečně chráněni, jestli vůbec myslí na bezpečnost vlastní i svých blízkých.

„Mám super lyže a to mi stačí"

V dnešní době jde vývoj lyží a snowboardů neustále dopředu a jejich kvalita dává lidem často falešný pocit, že jsou pány svahů. Lidí na sjezdovkách přibývá, jezdí stále rychleji, ale mnohdy podceňují vlastní dovednosti a nerespektují ostatní. Důsledkem toho je čím dál tím víc srážek, které přináší i vážná zranění, v nejhorším případě končí smrtí. A co snow parky? Je to zábava, výzva, možnost být v partě kamarádů, ale také adrenalin vyvolaný i určitou dávkou nebezpečí. Nikdo tam ale stoprocentně nechodí, aby se vážně zranil, nebo zabil.

„Pozdě bycha honit"

Ač si to mnozí z nás neuvědomují, mozek a mícha jsou jediné orgány, které nelze opravit. Má tedy smysl riskovat a spoléhat se na to, že „já jezdím opatrně, mně se nemůže nic stát", „mám vše pod kontrolou"? Snad ani není potřeba hlubšího zamyšlení, abychom došli k odpovědi, že je lepší investovat do prevence a pořídit si kvalitní přilbu a chránič páteře. Položili jsme si však někdy otázku, co by vlastně přilba a páteřák měly umět? Jsou mezi přilbami nějaké rozdíly, a jak se projeví při náraze?

Tento projekt vám přinese nejen veškeré informace o tom, jak se chránit a co mají kvalitní výrobky splňovat, díky partnerům (Horská Služba, neurochirurg Tomáš Brož, švédské značky POC .

Chceme aktivně upozorňovat na to, co se děje na sjezdovkách, jak předejít nehodám, nebo jaké úrazy hrozí s přilbou/bez přilby.