Anketní otázka

Jezdíte raději na lyžích či na snowboardu?
 

PřihlášeníVýběr z tisku
Za české hory bezpečnější

Který z nás to alespoň jednou nezažil - během jízdy po sjezdovce jsme byli "sejmuti", v lepším případě pouze bezprostředně ohroženi, shora se řítícím bezohledným šusérem. O kus níž se zas tak-tak stačíme vyhnout pod terénním zlomem hangu zákeřně "ukryté" skupince teenagerů se snowboardy, posedávajících jeden vedle druhého uprostřed sjezdovky... "Kdyby jen jednou" - jako bych slyšel povzdech mnoha z vás.

Více čtěte zde.

 
Počet úrazů na sjezdovkách klesl

Na některých českých horách klesl během sezony počet úrazů. Zlepšuje se totiž vybavení lyžařů a efekt mají i nové skipatroly. Lyžaře od agresivní jízdy podle záchranářů odradily i první soudy, které řeší úrazy na sjezdovkách. Nejméně úrazů za uplynulou sezonu hlásí Šumava, přibylo jich naopak v Jeseníkách.

Více čtěte zde.

 
Rakouské soudy jsou v zimě zavaleny srážkami lyžařů

Úrazy na lyžích zavalují v zimě nejen rakouské nemocnice, ale v posledních letech i soudy. Stále více lyžařů se totiž po kolizi na sjezdovce soudí o odškodné a v horských okresech už některé soudy v zimě dokonce řeší více lyžařských než dopravních nehod. Soudní líčení se často odehrávají přímo na sjezdovkách, kde lze lépe posoudit, na které straně byla v osudném okamžiku chyba.

Více čtěte zde.

 
Předcházejme úrazům na sjezdovkách

V průběhu slunečného víkendu navštívilo horská střediska našich nejvyšších hor velké množství milovníků zimních sportů. V době od pátečního odpoledne do nedělního večera došlo bohužel na sjezdovkách v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně i ke třem vážným úrazům, které si vyžádaly lékařské ošetření.

Více čtěte zde.

 
Smrt volí sjezdové lyže

Vykrojené a točivé lyže, umělý sníh, upravené sjezdovky a lanovkový boom přivedly za posledních deset let do hor carvingovou revoluci. Lyžaři se častěji srážejí, místo končetin jim praskají lebky a stále více případů končí smrtí a u soudu. Čemu by pomohly povinné přilby?

Více čtěte zde.

 
«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Strana 1 z 3